Category Bez kategorii

Nowoczesny ekologiczny sprzęt w firmie transportowej to nie tylko pojazdy. Na rynku wciąż pojawiają się innowacyjne technologie i produkty, których zastosowanie zmniejsza wpływ na środowisko. Takim rozwiązaniem są – zastosowane w firmie Kawczyński Logistics jako jednej z pierwszych w Polsce – panele fotowoltaiczne instalowane na naczepach chłodniach. Umożliwiają one redukcję emisji dwutlenku węgla dzięki temu, że podczas postojów, kierowcy nie muszą już uruchamiać silnika, aby podładować akumulatory w agregacie i samym ciągniku.

Na środowisko ma również wpływ rodzaj ogumienia w pojazdach ciężarowych. W firmie Kawczyński Logistics postawiliśmy na najnowocześniejsze rozwiązanie oferowane przez markę Michelin: opony X LINE Energy Z2 na osi prowadzącej i X LINE Energy D2 na osi napędowej. Zapewniają one najniższe opory toczenia, a dzięki temu redukcję spalania oraz emisji CO2. Jednocześnie ogumienie to ma zasięg do nawet 300 000 tys. km.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem, które obecnie testujemy, są pakiety aerodynamiczne Betterflow – montowane z tyłu naczepy i przypominające składane skrzydła. Jesteśmy jedynym polskim przewoźnikiem, który brał udział w testach przedprodukcyjnych razem z firmą Betterflow. Spośród wszystkich firm biorących udział w programie testów, byliśmy drugą pod względem liczby przydzielonych urządzeń, ze względu na długodystansowe trasy oraz zaangażowanie w problem redukcji spalania oraz emisji CO2. Efektem testów przedprodukcyjnych pakietów aerodynamicznych była oszczędność rzędu 1,5 l/100 km.